11-10-2011
Inhoud:
Het Gerechtshof Amsterdam heeft in een uitspraak van 28 juni 2011 (LJN: BR5290) geoordeeld dat bij een keuring in het kader van een arbeidsongeschiktheidsverzekering geen sprake is van een blokkeringsrecht.
Art. 6:89 BW bepaalt dat een schuldeiser op een gebrek in de prestatie geen beroep meer kan doen indien hij niet binnen bekwame tijd, nadat hij het gebrek heeft ontdekt of redelijkerwijs had moeten ontdekken bij de schuldenaar ter zake heeft geprotesteerd. Dit artikel staat al vanaf 1992 in het Burgerlijk Wetboek maar daarop werd zelden een beroep gedaan. De laatste jaren is daar verandering in gekomen.
In het zogenoemde Loretta-arrest van 1 april 2011 heeft de Hoge Raad richting gegeven aan de uitleg van de in artikel 6:181 BW geregelde risico-aansprakelijkheid van de bedrijfsmatig gebruiker van een dier (LJN BP1475.